Akce a aktuality

V pátek 7. června 2024 se mirovický husitský kostel stal dějištěm dalšího ročníku Noci kostelů. Akce, která si klade za cíl zpřístupnit široké veřejnosti církevní prostory a přiblížit jim jejich historii a duchovní rozměr, se setkala s velkým zájmem.

Letošní neděle Vzkříšení symbolicky připadla také na smutné deváté výročí požáru mirovického husitského kostela. V jeho zrekonstruovaných prostorách se 31. 3. 2024 uskutečnila bohoslužba za účasti s. farářky Lenky Palčovičové a br. jáhna Vladimíra Karbusického.

Na čtvrtou neděli postní, 10. března 2024, byla v mirovickém kostele slavnostně uvedena do služby farářky sestra Lenka Palčovičová. Novou farářku uvedl do služby plzeňský biskup Lukáš Bujna. Sestra Lenka Palčovičová již dříve působila například v pražské diecézi, ani plzeňská diecéze jí ale není cizí – má za sebou službu farářky v Horažďovicích či...

Srdečně zveme kněze a jáhny (včetně externích duchovních) Plzeňské diecéze CČSH na setkání duchovenského sboru na Zelený čtvrtek v kostele kostnických mučedníků Jana Husa a Jeronýma Pražského v Mirovicích. Součástí bohoslužby je obnova kněžského slibu.

Oznamujeme, že k webovým stránkám www.ccsh-mirovice.cz nemají přístup statutární zástupci náboženské obce CČSH Mirovice ani jimi pověřená administrátorka. Tyto webové stránky neslouží potřebám naší náboženské obce. Statutární zástupci náboženské obce CČSH Mirovice se distancují od obsahu webových stránek www.ccsh-mirovice.cz, které za současné...

Na III. neděli adventní hostoval mirovický husitský kostel podařený koncert hudební skupiny ProVokace. Návstěvníky uvítal a skupinu uvedl místní farář Richard Ferčík. Za organizaci koncertu a fotografie děkujeme sestře Lence Vlkové.

Táborská 243, 398 06 Mirovice
CČSH Mirovice 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!