Noc kostelů v Mirovicích

08.06.2024

V pátek 7. června 2024 se mirovický husitský kostel stal dějištěm dalšího ročníku Noci kostelů. Akce, která si klade za cíl zpřístupnit široké veřejnosti církevní prostory a přiblížit jim jejich historii a duchovní rozměr, se setkala s velkým zájmem.

Během večera se návštěvníci kostela mohli zúčastnit prohlídek s průvodcem, které je provedly lodí kostela, kolumbáriem, refektářem i terasou. Nechyběla ani prohlídka přednáškového sálu v suterénu a vyhlídkové věže, která byla přístupná individuálně bez průvodce.

Pro zájemce o témata, jako je historie Církve československé husitské, ženy v duchovní službě a historie Husova sboru se konala také beseda se sestrou farářkou Mgr. Lenkou Palčovičovou.

Vrcholem večera pak bylo vystoupení rodinné kapely ProVokace.Kapela hraje a zpívá české i irské písničky a svým energickým vystoupením si získala srdce všech přítomných.

Noc kostelů v Mirovicích tak ukázala, že kostel není jen místem pro bohoslužby, ale že může sloužit i jako kulturní a společenské centrum, které otevírá své dveře všem.


Táborská 243, 398 06 Mirovice
CČSH Mirovice 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!